sobota, 8 listopada 2014

Dieta

Aktywność fizyczna i racjonalne odżywianie tworzą solidne fundamenty do zdrowego i długiego życia. 
Pod tym względem dobrałem się z Żoną idealnie - wszak ja jestem trenerem osobistym i reprezentuję aktywność fizyczną, a moja Żona Ania jest magistrem dietetykiem po Śląskim Uniwersytecie Medycznym.Wydaje Ci się, że dieta jest katorgą..? To pewnie dlatego, że nigdy nie trafiłeś do dobrego dietetyka, który zajmuje się holistycznym podejściem do klienta. Dieta wcale nie musi oznaczać wyrzeczeń, miesięcy spędzonych na liczeniu kalorii, odmawianiu sobie wszystkiego co smaczne. Nasze działanie ma na celu edukację - chcielibyśmy nauczyć Cię racjonalnych wyborów, zdrowego stylu życia i zmienić Twoje nawyki żywieniowe na całe życie. Dzięki takiemu podejściu nie trzeba będzie już nigdy stosować restrykcyjnych diet, nauczysz się bowiem słuchać swojego organizmu i dostarczać mu tego co potrzebuje, w odpowiedniej ilości. 

Pamiętajmy, iż łatwo i szybko nie znaczy dobrze, nie istnieje coś takiego jak dieta cud. Do tematu należy podejść rozważnie i postarać się przebiegało to świadomie i małymi kroczkami. Nie da się w kilka dni, ani tygodni pozbyć tłuszczu zgromadzonego przez lata, to długotrwały proces, ale gwarantujący sukces.Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że dieta zaczyna się już na zakupach. To co ląduje w naszych koszykach, najczęściej finalnie trafi do naszych żołądków. Często są to produkty mocno przetworzone, zawierające wiele sztucznych dodatków, aromatów, konserwantów, ogromne ilości cukru i tłuszczu. Odbija się to negatywnie na naszym zdrowiu, samopoczuciu i portfelu. Warto zatem nauczyć się rozsądnego poruszania się między sklepowymi półkami, aby nie dać skusić się kolorowym opakowaniom, reklamie, ładnie wyglądającym smakołykom. Przemyślane zakupy w połączeniu z odpowiednią wiedzą i motywacją gwarantują sukces w diecie.


Z przyjemnością pomożemy Ci przy zakupach, doradzimy, nauczymy wybierać rozsądnie i zdrowo. Niezależnie kim jesteś, czym się zajmujesz, jaki tryb życia prowadzisz - dostosujemy plan "naprawczy" specjalnie dla Ciebie.