środa, 31 maja 2017

Ćwiczenia całego ciała


Skupimy się tutaj na dynamicznych ćwiczeniach siłowych jak: podrzut, rwanie i martwy ciąg. Przy wykonywaniu powyższych ćwiczeń bardzo istotna jest umiejętność motoryczna jaką jest moc. Moc jest połączeniem szybkości i siły oraz jest niezbędna przy wykonywaniu dynamicznych ruchów. Czyli takich które są związanie z gwałtownym i szybkim działaniem.

Przyjmijmy zasadę, iż podnoszony ciężar określimy jako procent maksymalnego powtórzenia (maksymalny ciężar który możesz poprawnie podnieść). Jeśli przy wykonywaniu danego ćwiczenia wykorzystamy 30% maksymalnego ciężaru to zwiększy się prędkość, a więc będziemy poprawiać aspekt szybkościowy. Jeśli wykorzystamy 60% maksymalnego ciężaru to będziemy poprawiać aspekt siłowy. Obciążenia pomiędzy 30%, a 60% będą w równym stopniu akcentować element szybkościowy jak i siłowy.

Początkujący powinni zacząć od wartości 30% swojego maksymalnego obciążenia i skupić się na poprawnej technice ruchu. Skrajne prędkości i obciążenia będą zdecydowanie zwiększać ryzyko kontuzji.

Ten typ ćwiczeń powinien być wykonywany przy nadzorze i poparty odpowiednią instrukcją. Są to ćwiczenia zaawansowane które wymagają odpowiedniego przygotowania fizycznego. Ćwiczenia te mogą powodować poważne urazy. Martwy ciąg na ugiętych nogachZarzucanie sztangi na klatkę piersiową (pierwsza faza podrzutu)

Podrzut sztangi

Rwanie sztangi
                                                              mgr Rafał Bytomski
Kamil Spalik__________________________________________________________________________________________________________________

ODWIEDŹ MOJE PROFILE