poniedziałek, 26 czerwca 2017

Jak pokonać strach przed pójściem na siłownię >>> Cały artykuł>>>


1. Wybierz odpowiednią siłownię - poszperaj trochę w internecie, poczytaj na forach oraz zapytaj się znajomych, jaką siłownię polecają. Opinie nie biorą się znikąd i z pewnością mogą ułatwić podjęcie wyboru. Zapytaj o wyposażenie, rozmieszczenie poszczególnych urządzeń. Nie pomiń również tego, aby dowiedzieć się kto tam chodzi, więcej kobiet lub mężczyzn. Jak zachowują się trenerzy oraz pracownicy recepcji. No i chyba najważniejsze, jeśli szukać by jednego słowa które utożsamia to wszystko co jest powyżej. To zapytajcie jaki klimat ma siłownia :)
2. Zabierz znajomego - może to bardzo wiele ułatwić. Zabierając kogoś kogo znamy, jest nam zdecydowanie łatwiej. Zasada w grupie raźniej, świetnie się tutaj sprawdza. Z pewnością zyskuje się na pewności siebie i na otwartości. Niestety może to być problem przy wspólnych ćwiczeniach. Dlaczego bo przebywanie razem skłania Nas do gadulstwa. Więc jak rozmawiamy to róbmy to z głową, aby to nie był, nasz główny cel wizyty na siłowni.3. Może zajęcia grupowe - ten typ zajęć ma to do siebie, że bardzo szybko jednoczy całą grupę. A osoby z takich zajęć są sympatyczne i otwarte do innych. Nie ma tutaj czasu, aby patrzeć na innych ponieważ trzeba się skupić na układzie i myśleć przy ćwiczeniach. Jestem pewny, że po takich zajęciach przybędzie Wam kolejnych znajomych.4. Spraw sobie przyjemność - postaraj się przed pójściem na siłownię, podnieś swoją pewność siebie. Jak to zrobić, a np. kup sobie fajne ubrania na siłownię. Oczywiście rób to z umiarem. Bo i tak będzie wiadomo, że jesteś pierwszy raz na siłowni. Dlatego ostrożnie bo możesz uzyskać odwrotny skutek.5. Pomoc pracownika siłowni - udając się na siłownie poproś o pomoc trenera lub pracownika recepcji o oprowadzenie i odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania. Nie krępuj się. Pytaj. To pracownicy są dla Ciebie, nie odwrotnie. To Ty masz się czuć dobrze bo oni dzięki Tobie mają pracę.6. Obgadywanie na siłowni -  zapamiętajcie jedną rzecz. Poza siłownią czy na niej obgadywanie zawsze było i zawsze będzie. Nie ważne jest miejsce. Ja obserwuje jednak, iż na siłownie obecnie przychodzi bardzo wiele osób i każdy szanuje się wzajemnie. Dlaczego ? Bo każdy kiedyś zaczynał.7. Miej plan i cel - poukładaj sobie wszystko w głowie. Po co chcesz iść na siłownię, jaki jest twój główny cel. Może dlatego, aby poznać fajnych ludzi i dla zdrowia. Zaplanuj sobie ile chcesz  razy chodzić na siłownie oraz kiedy masz czas. Nie zostawiaj tego przypadkowi, a z pewnością pomoże Ci to w drodze do twojego celu.8. Poproś o pomoc trenera - nie czekaj, podejdź to trenera i poproś go o pomoc. Trener ma za zadanie Cie poinstruować jak bezpiecznie korzystać z sprzętu oraz dać ogólne wskazówki do wykonywanych ćwiczeń.9.  Przywitaj się - to jedna z ważniejszych rzeczy. Nie przemykaj bokiem, nie pokazując się innym. Uśmiechnij się, podaj rękę. Zwykłe cześć to bardzo wiele i z pewnością pozwoli przełamać pierwsze lody.10. Jeśli nic Cię nie przekonuje, ćwicz w domu - zawsze istnieje możliwość, aby ćwiczyć samemu w domu lub a zewnątrz poza siłownią. Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać umów się z trenerem na konsultacje online. Z pewnością doradzi Ci i pomoże.Podsumowując - wszystkie powyższe punkty powinny Wam pomóc, aby przełamać pierwsze lody przed pójściem na siłownię. Wierzę w to, że tak będzie oraz w to, iż ten artykuł będzie dla Was pomocny :)

Więc uśmiech na twarzy i idziemy po swoją wymarzoną sylwetkę :)__________________________________________________________________

mgr Rafał Bytomski
__________________________________________________________________ODWIEDŹ MOJE PROFILE