sobota, 8 listopada 2014

Turystyka Górska


Sierpień 2012, Bieszczady.

Turystyka górska jest formą aktywnego wypoczynku, która regeneruje siły psychiczne i fizyczne. Zaspokaja ona chęć poznawania nowych miejsc, przezwyciężania trudów i własnych ograniczeń. Szczególnym rodzajem turystyki jest turystyka kwalifikowana, która jest jej kwintesencją - najbardziej świadoma i dojrzałą. Turystów uprawiających turystykę kwalifikowana nazywa się "prawdziwymi turystami".

Sierpień 2012, Bieszczady.

Turystyka kwalifikowana jest najwyższą forma specjalizacji w każdej dyscyplinie turystycznej i to odróżnia ją od turystyki jako takiej. Ogromne znaczenie ma tutaj uprawianie turystyki ze znawstwem oraz chęć najwyższej specjalizacji. Osoba uprawiająca ten rodzaj turystyki dba o swoją sprawność i wydolność fizyczną, odpowiednio przygotowuje się do wycieczek, stale poszerza swoją wiedzę o odwiedzanych miejscach, dba o środowisko przyrodnicze. Turystyka kwalifikowana wymaga umiejętności, doświadczenia, zaradności, odpowiedniego poziomu sprawności fizycznej oraz wszechstronnej wiedzy i chęci samodoskonalenia. 

Sierpień 2013, Gorce - Turbacz.

Największą pasją mojej Żony, a po części również moją są wyprawy w góry, w szczególności w Beskidy. Podczas wycieczek górskich odwiedziliśmy już bardzo wiele miejsc, zdobyliśmy wiele szczytów, poznaliśmy wiele szlaków. 

Zainteresowanych tych tematem zapraszam na bloga zawierającego relacje z wypraw w góry prowadzonego przez moją Żonę. 
Sierpień 2011, Beskid Żywiecki - Hala Boracza.

Czerwiec 2014, Beskid Żywiecki - Przełęcz Brona.